OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Julia Boryszewska kl. VIa

otrzymała stypendium  Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce i sporcie.

 

Wyniki sprawdzianu po klasie szóstej

(fragmenty artykułu w Kurierze Porannym z dn.28.05.2012)

25,3 punktu na 40 możliwych - taki średni wynik uzyskali białostoccy szóstoklasiści, którzy w kwietniu pisali sprawdzian szóstoklasisty. Najlepiej na Podlasiu wypadła białostocka Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród samorządowych placówek najwyższy wynik uzyskała SP nr 1.

Na sprawdzianie szóstoklasisty można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. Średni wynik na Podlasiu wyniósł 23 pkt. To o 0,2 pkt więcej niż w kraju (22,3). W województwie najlepsi byli uczniowie z Białegostoku. Zdobyli średnio 25,3 pkt.

Wśród publicznych placówek najlepiej wypadła Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku. Jej uczniowie zdobyli średnio 27,6 pkt. To 0,2 pkt więcej niż ich koledzy z SP nr 6 (27,4). Równorzędny trzeci wynik - 27,1 pkt - uzyskały SP nr 16 i SP nr 50.

 

Nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie pod względem liczby laureatów

 (23 tytuły Laureata) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2011/2012.

 

LAUREACI  WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2012

Język polski

·         Urszula Aleksandrowicz kl. VIb

·         Urszula Tałałaj kl. VIb

·         Urszula Grębowska  kl. VIa

·         Maciej Święcicki kl. VIb

·         Anna Zaleska kl. Vc

·         Aleksandra Koźbiel kl. Vc

Historia

·         Urszula Tałałaj kl. VIb

·         Jan Filip Szmurło kl. VIb

·         Krzysztof Poniatowski kl. VIb

·         Katarzyna Zolnik kl. VIb

Język angielski

·         Aleksandra Daniluk kl. Vc

·         Urszula Grębowska kl. VIa

·         Jakub Marciniak kl. VIb

·         Maciej Święcicki kl. VIb

Przyroda

·         Patrycja Markiewicz kl. Va

·         Gabriela Szpica kl. Vb

·         Stanisław Piktel kl. Vc

·         Urszula Tałałaj kl. VIb

·         Krzysztof Poniatowski kl. VIb

·         Jan Filip Szmurło kl. VIb

Matematyka

·         Urszula Tałałaj kl. VIb

·         Urszula Grębowska kl. VIa

·         Maciej Święcicki kl. VIb

FINALIŚCI  WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2012

Język polski

·         Joanna Rosłan kl. VIb

·         Julia Topór kl. Vb

·         Gabriela Szpica kl. Vb

Historia

·         Urszula Grębowska kl. VIa

Język angielski

·         Anita Rutkowska kl. VIb

·         Urszula Aleksandrowicz kl. VIb

Przyroda

·         Maciej Święcicki kl. VIb

Matematyka

·         Joanna Rosłan kl. VIb

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2012

 

KLASY II

BLASZCZAK EMILIA

wynik bardzo dobry

JANKOWSKI MATEUSZ

wyróżnienie

GMINSKA MARTYNA

wyróżnienie

DZIELAK HUBERT

wyróżnienie

MATYS ZOFIA

wyróżnienie

PONIATOWSKI KAROL

wyróżnienie

SZACHOWICZ KRZYSZTOF

wyróżnienie

ZDUNIK WIKTORIA

wyróżnienie

POKALO LAURA

wyróżnienie

KLASY IV

STACHURSKA WERONIKA

wyróżnienie

MARCINCZYK KATARZYNA

wyróżnienie

KLASY V

HAPUNIK JAKUB

wyróżnienie

KOZBIEL ALEKSANDRA

wyróżnienie

ISSA KAMIRAN

wyróżnienie

SZPICA GABRIELA

wyróżnienie

SZERENOS MACIEJ

wyróżnienie

MALESINSKI MICHAL

wyróżnienie

KLASY VI

TAŁAŁAJ URSZULA

wynik bardzo dobry

ROSŁAN JOANNA

wyróżnienie

GRĘBOWSKA URSZULA

     wyróżnienie

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK

Stachurska Weronika klasa IVc wynik dobry 6 miejsce w województwie (83,83%)

Ustymowicz Konstancja klasa IVa wynik dobry 9 miejsce w województwie (81,5%)

Witkowska Greta klasa IVa wynik dobry 10 miejsce w województwie (80,83%)

Malesiński Michał Vc wynik bardzo dobry 1 miejsce w województwie (91,67%)

Hapunik Jakub Vb wynik bardzo dobry 5 miejsce w województwie (85%)

Zaleska Anna Vc wynik dobry 7 miejsce w województwie (84,17%)

Koźbiel Aleksandra Vc wynik dobry 11 miejsce w województwie (82,17%)

Zamora Andrzej Vc wynik dobry 14 miejsce w województwie (powyżej 80,83%)

Szerenos Maciej Vc wynik dobry 14 miejsce w województwie (powyżej 80,83%)

Święcicki Maciej VIb wynik bardzo dobry 4 miejsce w województwie (92,5%)

Tałałaj Urszula VIb wynik bardzo dobry 12 miejsce w województwie (85%)

Poniatowski Krzysztof VIb wynik dobry 14 miejsce w województwie (84,17%)

Prokopczuk Stanisław VIc wynik dobry 16 miejsce w województwie (92,5%)

 

MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY „MAŁY MATEMATYK”

Michał Wnorowski kl. IIIc

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY PANDA

Wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych otrzymali:

Konstancja Ustymowicz – kl. IV a – 7 miejsce w Polsce

Dominika Siemieniako kl. IV b – 7 miejsce w Polsce

Julia Misiuk kl. IV b – 9 miejsce w Polsce

Julia Ziembińska IV c – 9 miejsce w Polsce

Gabriela Szpica V b – 7 miejsce w Polsce

Patrycja Markiewicz V a – 7 miejsce w Polsce

Stanisław Piktel V c – 9 miejsce w Polsce

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

„ŻYJEMY W ZGODZIE Z NATURĄ”

I. Prace plastyczne

·       Kornelia Szymańska IIb - II miejsce

II. Grafika komputerowa

III. Opowiadanie o tematyce ekologicznej

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY „CHCĘ BYĆ MAŁYM EKOLOGIEM”

Laureatkami konkursu zostały:

Gabrysia Kisielewska z kl. IIIa

Zosia Reduch z kl. IIIc

 

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „PIĘKNO NASZEJ ZIEMI”

W kategorii fotograficznej:

I miejsce                     Monika Karska klasa VIa

II miejsce                    Gabriela Grabarska VIa

III miejsce                  Julia Boryszewska VIa

 

W kategorii prac plastycznych:

I miejsce                     Krzysztof Bach VIb

 

PODSUMOWANIE AKCJI „SZKOLNA ZBIÓRKA NAKRĘTEK”

 

Wyniki najaktywniejszych klas:

Klasy I-III                                         Klasy IV-VI

I miejsce                     klasa IIc                                            klasa IVb

II miejsce                    klasa IIb                                            klasa VIb

III miejsce                  klasa Ib                                              klasa VIa

Wyniki indywidualne:

I miejsce                     Judyta Cybulska

II miejsce                    Kaja Smolarczyk

III miejsce               Gabriela Furmanek

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO OLIMPUS – SESJA ZIMOWA

Tytuły laureata zdobyły:

Weronika Stachurska kl. IV – 9 miejsce w Polsce

Gabriela Szpica kl. V – 7 miejsce w Polsce

MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII”

Etap szkolny:

Kl. II

I miejsce Anna Kozłowska IIa

II miejsce Mateusz Turycz IId

III miejsce Laura Popko IIa

 

Kl. III

I miejsce Anna Lachowicz IIIc

II miejsce Michał Wnorowski IIIc

III miejsce Gwido Trusiewicz IIIb

III miejsce Kacper Denisiuk IIIa

Kl. IV

I miejsce - Agata Rutkowska – IV b

II miejsce – Weronika Stachurska – IV c

III miejsce – Emilia Grabowska – IV b

Kl. V

I miejsce – Patrycja Markiewicz – kl. V a

II miejsce – Aleksandra Koźbiel – V c

III miejsce – Julia Wyszkowska – V b

 

Kl. VI

I miejsce Maciej Świecicki – kl. VI b

II miejsce – Urszula Tałałaj – kl. VI b

III miejsce – Jakub Marciniak – kl. VI b

 

Maciej Święcicki reprezentował szkołę na eliminacjach międzyszkolnych. Zajął II miejsce.

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY „NOWE PRYGODY BOHATERÓW LITERACKICH: NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA”

Wyniki w kategorii prac plastycznych:

wyróżnienie - Julia Lisowska ( kl. III c)

wyrożnienie - Kamila Samul (kl. II c)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKA – PLASTYCZNO – INFORMATYCZNY „ŚWIĘTA JADWIGA – KRÓLOWA LUDZKICH SERC”

II miejsce w kategorii prac literackich - Stanisław Piktel (kl. V c)

SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY

I miejsce: Konstancja Ustymowicz, kl. IVa

II miejsce: Kinga Woźniak, kl. IVa

Dominika Siemianiako, kl. IVb

II miejsce: Marta Kwasiborska, kl. IVa

Wyróżnienie: Agata Rutkowska, kl. IVb

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Wyniki:

1. Anita Rutkowska, kl. VIb - I miejsce

2. Katarzyna Zolnik, kl. VIb - II miejsce

3. Gabriela Grabarska, kl. VIa - III miejsce

4. Zuzanna Mądry, kl. IVb - wyróżnienie

5. Michał Malesiński, kl. Vc – wyróżnienie

KONKURS RECYTATORKI „MISTRZ PIĘKNEJ MOWY”

            Konkurs jest sprawdzianem umiejętności pięknego wysławiania się i nagrodą za pracę na zajęciach logopedycznych w szkole. Wzięło w nim udział 15 dzieci, które przez cały rok szkolny uczęszczały na terapię logopedyczną.

 

Zwycięzcą konkursu został   Jakub Gamaracki z kl III c

 

Wyróżnienia otrzymali :

Marcelina Kociakowska I a

Igor Gutorow I c

Kamila Horvath II a

Wiktoria Zubrycka II a

Julia Urban II d

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY kl. IV - VI

I miejsce – Stanisław Prokopczuk kl. VI c

II miejsce – Aleksandra Koźbiel kl. V c

III miejsce - Anita Rutkowska kl. VI b

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY kl. I – III „KSIĄŻKA KREDKA I PĘDZLEM MALOWANA”

I miejsce - Elżbieta Gołaszewska(kl. II d)
II miejsce - Julia Lisowska (kl. III c)
III miejsce - Julia Kolenda (kl. II d)
wyróżnienia -Paulina Kuczko (kl. III c)
- Hubert Dziełak (kl. II d)
- Agnieszka Rusak (kl. II d)

SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY kl. IV- VI

Tytuł Mistrza Kaligrafii zdobył Maciej Szerenos kl. V c

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA KL. I - III

SZKOLNY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”
I miejsce - Julia Grębowska (kl.VI a)
II miejsce - Wiktoria Stachurska (kl. IV c)
IIImiejsce - Julia Boryszewska (kl. VI a)
wyróżnienia - Anna Zaleska (kl. V c)
                      - Michał Malesiński (kl. V c)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

„NARYSUJĘ DLA CIEBIE TĘCZĘ”

Julia Czaban kl. II b - III miejsce w kategorii literackiej

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „PRZYGODY TYMOTEUSZA RYMCIMCI”

Wyróżnienie – Zuzia Bagińska

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „SPORT MAM WE KRWI – EURO 2012”

Zuzanna Bagińska – wyróżnienie

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY„NIEZWYKŁOŚĆ PRZYRODY AUSTRALII”

Laureatem został Jonasz Austin Hannibal kl. Ib

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY„BARWY WIOSNY W KWIATACH”

Zuzanna Maciejewska kl. I B - nagroda

Jonasz Hannibal kl. I B - wyróżnienie

Hanna Popko kl. II B - wyróżnienie

MIEJSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „WSPOMNIENIA Z WAKACJI”

W kategorii „Wakacje w górach” II miejsce zdobył uczeń klasy II C - Piotr Stachurski

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY„MODELINOWE CUDAKI ZWIERZAKI”

Aleksander Hejn IIC - II miejsce

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„ZAPROSZENIE DO ŚWIATA BAŚNI”

Kategoria plastyczna

Klasy II – III

Wyróżnienia:

Hanna Malinowska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białymstoku, opiekun: p. Elżbieta Wołkowycka

Gabriela Zalewska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białymstoku, opiekun: p. Katarzyna Sadowska

Kategoria literacka

Klasy IV – VI

II miejsce

Julia Topór, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białymstoku, opiekun: p. Agnieszka Łupińska

Wyróżnienia:

Aleksandra Chuczun, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białymstoku, opiekun: p.Agnieszka Łupińska

Julia Wasilewska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Białymstoku, opiekun: p. Mirosława Puszkaruk

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „HAŁAS NISZCZY ZDROWIE”

I miejsce zdobyła Wiktoria Zdunik z klasy II C

II miejsce zdobył Hubert Dziełak z klasy II D

III miejsce zdobyła Zuzanna Zubrzycka z klasy I C

SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY KLAS III „Improve Your Spelling

KLASY III

I miejsce klasa III a

II miejsce klasa III c

III miejsce klasa III b

KLASY II

I miejsce klasa II c

II miejsce klasa II b

III miejsce klasa II d oraz II a

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FROM   LISTENING   TO COMMUNICATIOM KL. IV - VI

 Zwycięzcami zostali:

W klasach czwartych:

 Mistrz – Agata Rutkowska kl. IV b

Wicemistrz – Gabriel Sac kl. IV c

W klasach piątych:

 Mistrz –  Julia Wyszkowska kl. V b

 Wicemistrz –Wojciech Wojtkowski kl. V c

 W klasach szóstych:

 Mistrz – Urszula Aleksandrowicz kl. VI b

 Wicemistrz – Anita Rutkowska kl. VI b

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III

Laureaci:

1.      Dąbrowski Maciej

2.      Gierejko Rafał

3.      Grochowska Aleksandra

4.      Hapunik Julia

5.      Jastrzębska Natalia

6.      Lachowicz Anna

7.      Lisowska Julia

8.      Kalinowska Gabriela

9.      Mazurczak Mateusz

10.  Milanowski Michał

11.  Romańczuk Angelika

12.  Spiżarny Bartosz

13.  Topolska Zuzanna (100%)

Wyróżnienia:

1.      Chwedyna Maria

2.      Czemierys Patrycja

3.      Denisiuk Kacper

4.      Grabarska Aleksandra

5.      Kilian Maciej

6.      Kostecka Justyna

7.      Makuch Grzegorz

8.      Reduch Zofia

9.      Trusiewicz Gwido

10.  Zajkowska Emilia