Osiągnięcia naukowe 2010/2011

 

Wyniki sprawdzianu klas VI w roku szkolnym 2010/2011

W obecnym roku szkolnym średnia ze sprawdzianu po klasie szóstej wynosi  30,3 – jest to wynik najwyższy w skali staninowej.

Dla porównania ogólny wynik w Polsce -25,2

Miasta Białystok- 27,7

Powiat białostocki-  25,1

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

138 szkół podstawowych spośród 422 w województwie podlaskim może poszczycić się tym, że w gronie ich uczniów, w roku szkolnym 2010/2011, jest laureat Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród nich są takie, które mają kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu laureatów. Oto one:

1.      Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim – 23 laureatów

2.      Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zespole Szkół nr 2 STO w Białymstoku – 22 laureatów

3.      Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół PTO w Białymstoku – 19 laureatów

4.     Szkoła Podstawowa Nr 6 im. J. Iwaszkiewicza w Białymstoku – 18 laureatów

5.      Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku – 18 laureatów

6.      Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku – 17 laureatów

Jacek Wnorowski i Adrian Magnuszewski znaleźli się na liście 18 uczniów z całego województwa podlaskiego, którzy zdobyli największą ilość tytułów laureata.

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 (18 LAUREATÓW, 9 FINALISTÓW):

HISTORIA

Jan Filip Szmurło V b

Jacek Wnorowski VI a

JĘZYK ANGIELSKI

Urszula Grębowska V a

Maciej Święcicki

JĘZYK POLSKI                                                                    

Urszula   Tałałaj  Vb

Maciej   Święcicki Vb

Jacek   Wnorowski VIa

Urszula   Grębowska Va

Agnieszka   Sosnowska-Adamska VIa

Urszula   Aleksandrowicz Vb

Adrian   Magnuszewski VIb

Piotr   Romaniuk VIb

MATEMATYKA

Adrian Magnuszewski VI b

Jan Stanisław Kondracki VI c

Jacek Wnorowski VI a

Piotr Romaniuk VI b

Tomasz Sierko  VI a

 PRZYRODA

Adrian Magnuszewski VI b

FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

PRZYRODA

Jacek Wnorowski VI a

Tomasz Jędrzej Olchowik VI c

Oskar Łazewski VI b

Piotr Zamora VI a

HISTORIA

Aleksandra Malesińska VI c

Maciej Filipowicz VI c

Urszula Alicja Ostrowska VI c

JĘZYK ANGIELSKI

      Wiktor Serafin VI a

      JĘZYK POLSKI

      Justyna   Kowalewska VIc

 

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

Klasa IV – 1094 uczestników (MALUCH)

  • KOŹBIEL ALEKSANDRA 115 pkt  2 miejsce wynik bardzo dobry
  •  MALESIŃSKI MICHAŁ 113,75 pkt  3 miejsce wyróżnienie
  • ISSA KAMIRAN 108,75 pkt  7 miejsce wyróżnienie
  • SZERENOS MACIEJ 107,50 pkt  8 miejsce wyróżnienie
  • SZPICA GABRIELA 107,50 pkt  8 miejsce wyróżnienie
  • KAMOCKI SZYMON 102,50 pkt  13 miejsce wyróżnienie

  Klasa V – 859 uczestników (BENIAMIN)

  • ŚWIĘCICKI MACIEJ 117,50 pkt  6 miejsce wynik bardzo dobry
  • ŁAPIŃSKI MACIEJ 86,25 pkt  49 miejsce wyróżnienie

             Klasa VI – 747 uczestników (BENIAMIN)

  •  SIERKO TOMASZ 120 pkt  14 miejsce wyróżnienie
  •  
  •  KONDRACKI JAN 102,50 pkt  40 miejsce wyróżnienie

             Klasa III – 1135 uczestników (MALUCH)

  •  WITKOWSKA GRETA 92,50 pkt  24 miejsce wyróżnienie
  •  SOKÓŁ KACPER 88,75 pkt  31 miejsce wyróżnienie
  • STACHURSKA WERONIKA 88pkt  32 miejsce wyróżnienie

        Klasa II – 1307 uczestników (kategoria KANGUREK)

  •  SPIŻARNY BARTOSZ 56 pkt  14 miejsce wynik bardzo dobry

ALFIK MATEMATYCZNY 2010

Największą ilość punktów zdobyli następujący uczniowie :

Weronika Stachurska  IIIb – 18 miejsce w województwie

Konstancja Ustymowicz III c – 19 miejsce w województwie

Issa Kamiran  IV a  -  3 miejsce w województwie ( 74,17 %)

Szpica Gabriela IV b – 6 miejsce w województwie

Andrzej Zamora IV c – 6 miejsce w województwie

Święcicki Maciej Vb – 1 miejsce w województwie ( 83,33%) nagroda wycieczka

Tałałaj Urszula V b - 3 miejsce w województwie

Wnorowski Jacek VI a – 2 miejsce w województwie (70%)

Romaniuk Piotr  VIb – 9 miejsce w województwie

 

IV MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY „MAŁY MATEMATYK 2010

Weronika Stachurska IV miejsce - wyróżnienie

SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY

 

Mistrzem Kaligrafii został Maciej Szerenos – uczeń klasy IV C,

Julia Wyszkowska – uczennica klasy IV B – wyróżnienie

MIIEJSKI KONKURS „ Mistrz ortografii

W klasach  I – III

„Mistrzem Ortografii” klas trzecich została Magdalena Marcinkiewicz z kl.III c. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Marcińczyk z kl. III b, a trzecie - Marta Kwasiborska również z kl. III c. Magdalena Marcinkiewicz reprezentowała naszą szkołę na Miejskim Konkursie Ortograficznym, który odbył się na początku maja. Wśród uczniów klas drugich pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy II a – Maria Chwedyna. Drugie miejsce zdobyła Anna Lachowicz z kl. II c, a trzecie – Kacper Denisiuk z kl. II a. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W klasach  czwartych

I miejsce zdobyła i tytuł „Mistrz Ortografii” otrzymała Joanna Teszner kl. IV C

II miejsce zdobyła Gabriela Szpica kl. IV B

W klasach piątych

I miejsce zajął i tytuł „Mistrz Ortografii” otrzymał Maciej Święcicki kl. V B

II miejsce ex aequo zajęły

                                           Urszula Grębowska kl. V A

                                           Urszula Tałałaj kl. V B

III miejsce zajęła Urszula Aleksandrowicz kl. V B

 W  klasach szóstych

I miejsce ex aequo zajęły i tytuł „Mistrz Ortografii” otrzymały

                              Agnieszka Bogojło kl. VI C

                              Weronika Wiktoria Sarosiek kl.VI C

II miejsce zajął Adrian Magnuszewski kl.VI B

III miejsce zajęła Agnieszka Sosnowska-Adamska kl. VIA

Naszą szkołę w X Miejskim Konkursie Ortograficznym klas VI reprezentowała Agnieszka Bogojło uczennica klasy VI C.

I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

„ Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Klasy czwarte

I miejsce zajęła Julia Topór kl. IVB

II miejsce zajęła Aleksandra Koźbiel kl. IVC

III miejsce ex aequo zajęły

Magda Szeparowicz kl. IVB

Anna Zaleska kl. IVC

Klasy piąte i szóste

I miejsce zajęła Weronika Wiktoria Sarosiek  kl.VIC

II miejsce zajęła Justyna Kowalewska kl. VIC

III miejsce zajął  Jacek Wnorowski  kl. VIA

MIĘDZYSZKOLN KONKURS CZYTELNICZY Małgosia, Ewa i ja ...”

Warto czytać! Pokaż swoją dobrą stronę!

I miejsce: Jacek Wnorowski kl. VI a SP 6

II miejsce: Elwira Piątkowska kl. VI a SP 6

III miejsce: Katarzyna Zolnik kl. V b SP 6

Wyróżnienia:

Agnieszka Sosnowska – Adamska kl. VI a SP 6

Anna Jałbrzykowska kl. V c SP 6

Gabriela Petrykowska VI d SP 16

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

Średnia uzyskiwana przez uczestników w tegorocznej edycji konkursu kształtuje się dla poszczególnych poziomów następująco: Kittens – 33,86 pkt., Bunnies – 79,91.,

Kategoria Kittens:

K1 – 45,50 – 53,25 pkt. - dobry                    od 53,50 pkt. - bardzo dobry

K2 – 52,50 – 59,50 pkt - dobry                     od 59,75 pkt. - bardzo dobry

Kategoria Bunnies:

B1 – 103,75 – 117,25 pkt. -  dobry               od 117,50 pkt. - bardzo dobry

B2 – 116,25 – 126 pkt.  -  dobry                   od 126,25  - bardzo dobry

Laureatami są uczestnicy, którzy w kategorii Kittens osiągnęli co najmniej 71 pkt., a w pozostałych kategoriach wiekowych co najmniej 145 pkt.

  1. B1       Tałałaj Urszula VB: 128,75 pkt. - bardzo dobry
  2. B1       Aleksandrowicz Urszula VB: 103,75 – dobry
  3. B1       Rutkowska Anita VB: 87,50
  4. B1        Wróblewski Dawid VC: 78,75
  5. B1       Prokopczuk Stanisław VC: 67,25
  6. B1       Okłota Tomasz VA: 30,00
  7. B2        Sierko Tomasz VIA: 113,75
  8. B2       Bogojło Agnieszka VIC: 100,50
  9. B2       Augustynowicz Jakub VIA: 96,25
  10.  B2      Serafin Wiktor VIA: 95,00
  11.  B2      Ostrowska Urszula VIC: 87,50
  12.  B2      Bielski Rafał VIA: 83,50
  13.  B2      Dzierżanowska Gabriela VIB: 80,00
  14.  B2      Ułasiuk Agnieszka VIA: 80,00
  15.  B2      Sawicka Monika VIC: 73,75
  16.  B2      Sosnowska Agnieszka VIA: 71,25
  17.  B2      Kowalewska Justyna VIC: 68,75
  18.  K2      Brzozowski Adam IVA: 47,50
  19.  K2      Szerenos Maciej IVC: 46,00
  20.  K2      Topór Julia IVB: 46,00
  21.  K2      Wojtkowski Wojciech IVC: 43,75
  22.  K2      Ladyński Kacper IVA: 40,00
  23.  K2      Wyszkowska Julia IVB: 36,25
  24.  K2      Jabłonowski Szymon IVA: 36,25
  25.  K2      Orzepowska Zuzanna IVA: 30,00
  26.  K2      Wożniel Jędrzej IVA: 26,25
  27.  K2      Okungbowa Emily IVB: 25,00
  28.  K2      Górski Kamil IVA:24,50

 

SZKOLNY KONKURS PLASYCZNY „Flaga krajów anglojęzycznych”

I miejsce : Julia Wyszkowska kl. IVb oraz

                         Agnieszka Bogojło kl. VIc

II miejsce : Julia Dziatkowska kl. IVa oraz

                        Bartek Zaniewski kl. IVa

III miejsce : Szymon Jabłonowski kl. IVa,

                        Szymon Jaroszewicz kl. VI a oraz

                        Agnieszka Ułasiuk kl. VI a

Wyróżnienie: Katarzyna Zolnik kl. Vb

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY PANDA

Najwyższe wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

1.      Dziatkowska Julia klasa IVa  - 7 miejsce-wyróżnienie

2.      Brzozowski Adam klasa IVa - 9 miejsce-wyróżnienie

3.      Chuczun Aleksandra klasa IVb - 9 miejsce-wyróżnienie

4.      Topór Julia klasa IVb-9 miejsce - wyróżnienie

5.      Piktel Stanisław klasa IVc-9 miejsce - wyróżnienie

6.      Tałałaj Urszula klasa Vb- 9miejsce - wyróżnienie

7.      Wnorowski Jacek klasa VIa - 10 miejsce-wyróżnienie

 

KONKURS PIĘKNEGO PISANIA  kl. I-II.

Mistrzami pięknego pisania zostali:

 Wyróżnienia otrzymali:  

         Karolina Łapuć Ib, Julia Kolenda Id,

         Marta Drumska IIb, Grzegorz Makuch IIb,

         Zuzanna Bach IIIc, Magdalena Marcinkiewicz IIIc.

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  Żyjemy w zgodzie z naturą

Uczniowie klasy I b zajęli najwyższe lokaty:

  1. Paweł Haponiuk – I miejsce
  2. Hania Popko- II miejsce
  3. Michał Wróblewski –III miejsce
  4. Szymon Domagała – wyróżnienie
  5. Wioletta Murynowicz – wyróżnienia
  6. Zuzia Bobrykow – wyróżnienie
  7. Gabrysia Simoes – wyróżnienie

 

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ ORGANIZOWANY PRZEZ SP49

Uczniowie klasy I a zajęli najwyższe lokaty:

I miejsce – Kornelia Dzierżanowska

II Miejsce – Hanna Malinowska

III miejsce – Kamila Tylman

I miejsce zespołowe – klasa I A SP6

 

KONKURS PLASTYCZNY KL. I-III "Ziemia to nasz największy skarb

Emilka Błaszczak kl.I b – wyróżnienie

Julia Plewa kl.I b – wyróżnienie

Karol Poniatowski kl.I b – II miejsce

Zuzia Bagińska kl.I b – I miejsce

Oliwia Wasiluk kl.I b – wyróżnienie

Paweł Haponiuk kl. I b – wyróżnienie

Filip Młynek kl. I b – wyróżnienie

Greta Witkowska kl. III b – wyróżnienie

Weronika Szymczyk kl. III a – I miejsce

Agata Rutkowska kl. III c – II miejsce

Magdalena Maciejak kl. III a – III miejsce

Ola Plewa kl. III a – III miejsce

Karolina Czek kl. I a – II miejsce

 

 

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ KLAS III „Chcę być małym ekologiem”

Laureatami konkursu zostali:

Ola Plewa kl. IIIa

Maja Prokopiuk kl. IIIb

Maciek Sakowicz kl. IIIc

 

 

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ”Pocztówka z wakacji”

Aleksandra Malesińska – I miejsce w kategorii wiekowej 10 – 13 lat

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„Muzyka Fryderyka Chopina w Twoich oczach”

Aleksandra Malesińska – wyróżnienie

 

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Ozdoba choinkowa”

Konstancja Ustymowicz – I miejsce w kategorii wiekowej 7 – 9 lat

Julia Petelska – wyróżnienie w kategorii wiekowej 7 – 9 lat

 

VIII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Ozdoby bożonarodzeniowe”

Julia Petelska – wyróżnienie

 

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Ubieramy choinkę”

Julia Petelska – wyróżnienie

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„Modelunkowe cudaki – kosmiczne zwierzaki”

Kinga Woźniak – III miejsce w kategorii klas III

Klaudia Woźniak – wyróżnienie w kategorii klas III

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

„Cztery pory roku na Podlasiu”

Kinga Woźniak – wyróżnienie

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„Przyszła Pani Wiosna”

Julia Petelska – wyróżnienie

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„Pocztówka wielkanocna”

Julia Petelska – nagroda

Klaudia Woźniak – nagroda

 

III EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Zajączek Wielkanocny”

Julia Petelska – nagroda

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Narysuję dla Ciebie motyla”

Kinga Woźniak – II miejsce

Klaudia Woźniak – wyróżnienie

 

MIEDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI

„Zaproszenie do świata baśni’

Ada Zastawna -  I miejsce w kategorii klas I (praca plastyczna)

Zuzanna Bagińska - wyróżnienie w kategorii klas I (praca plastyczna)

Marta Kwasiborska - wyróżnienie w kategorii klas II - III (praca plastyczna)

Pamela Perz - wyróżnienie w kategorii klas II - III (praca plastyczna)

Jakub Augustynowicz - I miejsce w kategorii klas IV - VI (praca plastyczna)

Julia Grabowska - wyróżnienie w kategorii klas IV - VI (praca plastyczna)

Aleksander Baczyński - wyróżnienie w kategorii klas II - III (praca literacka)

XXXIII EDYCJA WOJEWÓDZKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ „Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość” Białystok 2011

Marcelina Dzierżanowska – NAGRODA GŁÓWNA

Łukasz Lasota – NAGRODA GŁÓWNA