Podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów klas sportowych
IVA, VA, VIAo specjalności short track w sezonie 2012/2013.

  

UKS    „SZÓSTKA”    w    sezonie    2012/2013    w      łyżwiarskich     zawodach    sportowych

reprezentowało   240   zawodniczek      i    zawodników.  Uczniowie   klas   sportowych IVA, V A, VI A  podopieczni Dariusza Jesionkowskiego i Tomasza Kiersnowskiego startując w zawodach międzynarodowych,   ogólnopolskich,   wojewódzkich,   miejskich   łącznie   zdobyli   15  Pucharów Białegostoku i 131   medali   (44 złote,  43 srebrnych,  37 brązowych).   W   klasyfikacji   generalnej Ogólnopolskich     Zawodów     Rankingowych     w      kategorii     JUNIOR D    II      miejsce     zajęła

Patrycja   MARKIEWICZ   kl. VI A,  w   kategorii  JUNIOR  E   II miejsce  zajęła  Wiktoria ŻAK  kl. V A,

III miejsce zajęła Gabriela ZAJKOWSKA kl. V A.

 

KLASYFIKACJA KLUBÓW

 

I miejsce ŁKS JUVENIA BIAŁYSTOK                3404 pkt.

II miejsce ORZEŁ ELBLĄG                                  1290 pkt.

III miejsce  UKS „SZÓSTKA” BIAŁYSTOK      982 pkt.

IV miejsce  UKS JUVENIA BIAŁYSTOK                          919 pkt.

V miejsce WARMIŃSKO-MAZURSKI  KS          768 pkt.

VI miejsce UKS MOSiR SANOK                         556 pkt.

--------------------------------------------------------------------------

XII       miejsce UKS ORLICA DUSZNIKI ZDRÓJ   28pkt.

 

W sezonie 2012/2013 łyżwiarskie klasy sportowe osiągnęli:

 

II ŁYŻWIARSKA KLASA SPORTOWA

 

1.  Patrycja MARKIEWICZ               kl. VI A

 

III ŁYŻWIARSKA KLASA SPORTOWA

 

2. Julia GRABOWSKA                  kl. VI A

3. Gabriela TOPOLSKA                 kl. V A

                      

ŁYŻWIARSKA KLASA SPORTOWA KADET:

 

4. Aleksandra PLEWA                   kl. V A

5.    Greta WITKOWSKA                 kl. V A

6.    Marcelina KOWALEWSKA     kl. IV A

7.    Wiktoria ŻAK                             kl. V A

8.    Gabriela ZAJKOWSKA           kl. V A

9.    Patrycja POMIAN                      kl. VI A

10. Gabriela FURMANEK             kl. VI A

11. Kinga WOŹNIAK                      kl. V A

12. Marta DRUMSKA                     kl. IV A

13. Adam BRZOZOWSKI              kl. VI A

14. Kamil GÓRSKI                          kl. VI A

15. Rafał BORKOWSKI                 kl. VI A

16. Jakub SKOK                             kl. VI A

 

 

 

 

Uczniowie klas sportowych  startując w zawodach międzynarodowych, ogólnopolskich, łącznie zdobyli 15 Pucharów Białegostoku i 124 medale (44 złote, 43 srebrne, 37 brązowych).

 

  1. ZAWODY MIĘDZYNARODOWE: 8 medali (1 złoty, 2 srebrne, 5 brązowych).

                                                            Patrycja MARKIEWICZ VI A

  1. ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE: 29 medali ( 6 złotych, 10 srebrnych, 13 brąz.)

 

ü  Patrycja MARKIEWICZ  VIA : 5 złote, 4 srebrne, 4 brązowe.

ü  Wiktoria ŻAK VA : 6 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych,

ü  Gabriela ZAJKOWSKA VA : 5 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy,

ü  Klaus LINDEMANN VA : 1 złoty, 2 brązowe,

ü  Marcelina KOWALEWSKA 3 brązowe,

ü  Kacper GÓRALCZYK : 2 brązowe,

ü  Julia GRABOWSKA VIA : 1 brązowy,

ü  Kacper CYBULSKI VA : 1 brązowy.

 

      3.  ZAWODY WOJEWODZKIE: Igrzyska Województwa Podlaskiego: I miejsce dziewczęta,

                                                II miejsce chłopcy, 19 medali (10 złotych, 8 srebrnych, 1 brązowe)

 

4. ZAWODY MIEJSKIE – PUCHAR BIAŁEGOSTOKU: 64 medale ( 24 złotych,

                                                                              20 srebrnych, 19 brązowych).

 

ü  Patrycja MARKIEWICZ  VIA : 7 złotych, 2 Puchary Białegostoku,

ü  Wiktoria ŻAK VA : 6 złotych, 1 srebrny, 2 Puchary Białegostoku,

ü  Gabriela ZAJKOWSKA VA : 3 złote, 5 srebrnych, 2 Puchary Białegostoku,

ü  Marcelina KOWALEWSKA : 2 srebrne, 5 brązowych, 2 Puchary Białegostoku,

ü  Julia GRABOWSKA VIA : 2 srebrne, 1 brązowy, 1 Puchar Białegostoku,

ü  Marta DRUMSKA IVA : 3 złote, 1 srebny, 1 Puchar Białegostoku,

ü  Alicja BAZELSKA IVA : 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy, 1 Puchar Białegostoku,

ü  Julia LISOWSKA IVA : 1 srebrny, 3 brązowe, 1 Puchar Białegostoku,

ü  Zofia REDUCH IVA : 1 brązowy,

ü  Klaus LINDEMANN VA : 1 srebrny, 1 brązowy,

ü  Kacper CYBULSKI VA : 1 brązowy,

ü  Mateusz MIKOŁAJUK IVA : 1 srebrny,

ü  Szymon POMIAN IVA : 1 srebrny,

ü  Grzegorz MAKUCH IVA : 1 brązowy,

ü  Kamil JABŁOŃSKI IVA : 1 brązowy.

 

 

Trenerzy: Dariusz Jesionkowski

                                                                                                                                               Tomasz Kiersnowski